چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد خانواده

مبانی نظری عملکرد خانواده مک مستر و بوئن,فصل دوم پایان نامه عملکرد خانواده,مبانی نظری عملکرد خانواده,پیشینه تحقیق عملکرد خانواده,پیشینه پژوهش عملکرد خانواده,پیشینه نظری عملکرد خانواده,ادبیات نظری عملکرد خانواده,چارچوب نظری عملکرد خانواده
مشخصات فایل مورد نظر در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد خانواده آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد خانواده

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد خانواده که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات43
حجم186/257 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد خانواده مک مستر و بوئن عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

تعریف مفهومی عملکرد خانواده

عملکرد خانواده مجموعه ای است از وظایف، نقش ها و انتظاراتی که اعضای خانواده در مقابل یکدیگر دارند (نجاریان، 1374). خانواده چیزی بیش از مجموعه افرادی است که در یک فضای مادی و معنوی وروانی بسر می‌برند. خانواده یک نظام اجتماعی وطبیعی است که ویژگی های خاص خود را دارند که کانون ظهور عواطف انسانی و روابط صمیمانه میان افراداست و می‌توان گفت عملکردخانواده تاثیرمستقیم و بسزایی برعملکرد جامعه دارد (مظاهری، 1387).


تعریف عملیاتی عملکرد خانواده

منظور از عملکرد خانواده در این پژوهش نمره ای است که از پرسشنامه سنجش عملکرد خانواده (FAD) به دست می آید.

دویلی و مارکی ویکزیک (2000)، تحقیق طولی در مورد سبک های دلبستگی و عملکرد خانواده و اثرات آن برسازگاري اجتماعی انجام دادند. آن ها دلبستگی مشاهده شده بین والدین و نوجوانان در سن 13 سالگی و ابعاد مختلف سازگاري اجتماعی در 15سالگی (مانند نشانه هاي افسردگی، اعتماد به نفس و نمرات درسی، پرخاشگری به دیگران) را اندازه گرفتند و نتایج به دست آمده نشان داده است که دلبستگی ایمن بدون تردید با سازگاري اجتماعی با توجه به سطوح مشکلات درون زاد، عزت نفس و پیشرفت تحصیلی دو سال بعد رابطه دارد. بنابراین، چنین استنباط می شود که دلبستگی والدین بر سازگاري اجتماعی نوجوانی موثر است.

فهرست مطالب

تعریف نظری عملکرد خانواده تعریف عملیاتی عملکرد خانواده پیشینه تحقیق و مبانی نظری عملکرد خانواده

مقدمه
2-2- پیشینه نظری
2-2-1- عملکرد خانواده
تعریف عملکرد خانواده
تأثیرات عملکرد خانواده بر فرزندان
ابعاد عملکرد خانواده
نظریات مربوط به عملکرد خانواده
نظریه یادگیری اجتماعی
نظریه تحلیل ارتباط محاوره ای
نظریه سیستمی خانواده

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"