فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن

مولفه های فراشناخت,فراشناخت در روانشناسی,تحقیق درباره فراشناخت,تعریف فراشناخت در روانشناسی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن

هدف از این تحقیق فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات31
حجم177/1004 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن می باشد.

فراشناخت آگاهی فرد از دانسته ها و ندانسته های خود را شامل می شود. .لاول ( 1998 ) معتقد است دانش فراشناختی به بخشی از دانش بدست آمده ما مربوط می شود ، که در ارتباط با امور شناختی به اعتقاد فراشناختی دانش و باورهایی است که به مرور از طریق تجربه در حافظه بلند مدت اندوخته می شود و ارتباطی به سیاست ، فوتبال ، الکترونیک و یا دیگر حیطه ها ندارد ، بلکه به ذهن و عمل آن مربوط می شود. اسکراو و همکاران ( 1984 ) دانش فراشناختی را به سه طبقه : خبری ، فرایند و شرطی تقسیم می کنند که از بعضی جهات با طبقات دانش فراشناختی فلاول (1988) هم پوشی دارد ، ( رفوث و همکاران ، 1993 ، ترجمه خرازی ، 1375 ) .

دانش در مورد تکلیف دومین طبقه دانش فراشناختی در نظریه فلاول است . این طبقه به دانش فرد در مورد ماهیت اطلاعاتی مربوط می شود که در یک تکلیف فراشناختی فراروی او قرار می گیرد . دانش فراشناختی تکلیف به دانش فرد در مورد تکالیف مختلف شناختی مربوط می گردد . فردی که دارای دانش فراشناختی در مورد موضوعی است می داند که ماهیت اطلاعات موجود اثر مهمی بر نحوه به کارگیری آن ها از سوی او دارد. برای مثال ، فرد در اثر تجربه آموخته است که درک و یادآوری اطلاعات پیچیده و ناآشنا ، مشکل و وقت گیر است . همچنین آموخته است که دانش اطلاعات ناقص به نتیجه گیری ها و داوری های نادرستی می انجامد . کسانی که دارای دانش فراشناختی طبقه تکلیف هستند می دانند که برخی تکالیف نسبت به تکالیف دیگر مشکل ترند و الزامات بیشتری دارند ، ( رفوث و همکاران ، 1993 ، ترجمه خرازی ، 1375 ) .

فهرست مطالب

تعریف نظری باورهای فراشناختی تعریف عملیاتی باورهای فراشناختی

فراشناخت 14
1-1-مؤلفه های فراشناخت 15
1-1-1-دانش فراشناختی 16
1-1-2-تجربه فراشناختی 20

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"