چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معلولیت

فصل دوم پایان نامه معلولیت,مبانی نظری معلولیت,پیشینه تحقیق معلولیت,پیشینه داخلی معلولیت,پیشینه خارجی معلولیت,پیشینه پژوهش معلولیت,پیشینه نظری معلولیت,ادبیات نظری معلولیت,چارچوب نظری معلولیت
مشخصات فایل مورد نظر در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معلولیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معلولیت

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معلولیت که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات46
حجم100/93 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معلولیت جسمی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

درمورد معلولیت تعاریف وتعابیر مختلف آمده است، آخرین تعریف سازمان جهانی بهداشت که در ژانویه سال 1981ارائه گردیده است ، معلولیت را به " ایجاد اختلال دررابطه بین فرد و محیط " تعریف کرده است .درباره برخورد با معلولین واینکه معلولین چگونه افرادی هستند بررسی تاریخی امری ضروری وقطعی است .


از زمانی که انسان خود را شناخت با ناهنجاریهای مادرزادی و نقص عضو یا قطع عضوناشی از امراض مختلف وعوامل طبیعی روبرو بوده است . حوادث مکانیکی و جنگهای کلاسیک نیز درمعلولیت و قطع عضو انسان نقش بسیارمهمی داشته اند. در طی این دوران انسانها همیشه با توجه به امکانات موجود دررفع اینگونه مشکلات جسمی یعنی؛ در حقیقت توان بخشی جسمی خود کوشیده اند، به طوریکه دریکی ازنقوش حجاری در دوران گذشته تصویر شخصی دیده شده است که بوسیله پای چوبی و با استفاده از وسایل بسیارساده نقص پایش را که ازناحیه زانو قطع شده ترمیم نموده است . همچنین مشکلات روانی کلیه افرادی که دچارنقایص جسمانی بوده و درزمره معلولین قراردارند باید بطورجدی مورد توجه قرارگیرند و براساس رهنمودهای روان شناختی اخلاقی و تربیتی بررسی شوند . از آنجا که انسان دارای دو بعد جسمانی وروانی است خصوصیات اخلاقی و تربیتی او در پرتو این دو بعد تکامل می یابد .


فهرست مطالب

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد معلولیت جسمی

جنگ
معلولیت
تاریخچه معلولیت و نگرش به آن
جانبازی درایران
سازمان های متولی امور جانبازان
مشکلات مربوط به جانبازان
اقدامات اصلاحی انجام شده در رابطه با جانبازان
نقش ورزش در خودباوری جانبازان
نحوه خدات رسانی به جانبازان در ایران


ب- سوابق پژوهش
مطالعات مربوط به معلولین و جانبازان در خارج و داخل کشور

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"