ادبیات نظری و پیشینه تجربی جراحی بینی

فصل دوم پایان نامه جراحی بینی,مبانی نظری جراحی بینی,پیشینه تحقیق جراحی بینی,پیشینه داخلی جراحی بینی,پیشینه خارجی جراحی بینی,پیشینه پژوهش جراحی بینی,پیشینه نظری جراحی بینی,ادبیات نظری جراحی بینی,چارچوب نظری جراحی بینی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد ادبیات نظری و پیشینه تجربی جراحی بینی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.ادبیات نظری و پیشینه تجربی جراحی بینی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق جراحی بینی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات51
حجم240/471 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تجربی جراحی بینی که در آن به بررسی (چارچوب) مبانی نظری و پیشینه پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

علت علاقمندي ايرانيان به جراحي و تغيير در شكل بيني بيشتر به دليل فرم ژنتيكي صورت و بيني و شاخص هاي قومي و نژادي در منطقه مي باشد. نژاد ايراني اگرچه از نوع کاکاسین محسوب مي گردد، ولي شيوع بيني بزرگ با قوز غضروفي و استخواني در آن زياد است. در بررسي صورت و بيني در نژادهاي مختلف جهان دریافته می شود كه در نقاط مختلف كره زمين از شرق ژاپن تا غرب قاره آمريكا اسكلت استخواني و غضروفي بيني در منطقه خاورميانه بزرگترين حجم را به خود اختصاص داده است.

اين وضعيت اسكلت كه در مركز صورت قرار گرفته تغييرات وسيعي در كل صورت، چشم ها و لب ايجاد مي نمايد و فرد را مسن تر جلوه داده و در خانم ها حالت مردانه به چهره خواهد داد. با انجام اين جراحي كل صورت و چهره دستخوش تغييرات وسيعي مي گردد كه با هيچ يك از اعمال ديگر جراحي پلاستيك صورت قابل مقايسه نمي باشد. اگر به بيني مردم در نقاط مختلف جهان دقت شود مشاهده مي شود كه در خاور دور، در نژاد زردپوست هاي شرق و جنوب شرقي آسيا قوز وجود نداشته و عمدتاً بيني ها كوچك اند و در اين منطقه جراحان پلاستيك بيشتر به بزرگ كردن بيني مشغول هستند.


در ناحيه ی هندوستان و پاكستان بيني ها بزرگتر شده اما هنوز داراي قوز نيستند و آفريقائي ها داراي بيني پهن با پوست ضخيم و بدون قوز يا فرو رفته مي باشند. در اروپاي شرقي، اسكلت بيني كوچك ولي پره ها عريض مي باشند، و در اروپاي غربي بطور كلي اسكلت غضروفي و استخواني كوچك است. در آمريكاي شمالي و كانادا سرخپوستان كه ساكنين اصلي اين منطقه بوده-اند، داراي بيني عقابي و تا حدي شبيه ساكنين خاورميانه هستند. نژاد هيسپانيك به ساكنين آمريكاي جنوبي اطلاق مي-گردد كه داراي اسكلت كوچك و پوست ضخيم هستند. اگرچه هر يك از اين شاخص هاي نژادي شيوه ی جراحي خاص خود را مي طلبند، اما همانطور كه مشخص است بزرگترين اسكلت بيني مربوط به منطقه خاورميانه بوده كه رينوپلاستي بيشترين تغييرات را در آن ايجاد كرده و با موفقيت بيشتري در ايجاد زيبايي همراه است.


فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش جراحی بینی

2-2- عمل جراحی زیبایی 9
2-3- تاریخچه جراحی بینی 10
2-3- تاريخچه جراحی بینی در ايران 13
2-4- جراحی بینی 15
2-5- انواع جراحی بینی 16
2-5-1- جراحی بینی اولیه 16
2-5-2- جراحی بینی ثانویه (ری ویژن) 17
2-5-3- جراحی بینی ترمیمی 17
2-6- مفاهيم جديد رينوپلاستي 18
2-7- آمارگرایش افراد به عمل جراحی زیبایی 18
2-8- نظریه های عمل جراحی زیبایی 19
2-8-1- بدن به مثابه یک نشانه اجتماعی 19
2-8-2- فمینیستها و عملهای جراحی زیبایی 23
2-9- علت جراحی زیبایی بینی 25
2-10- عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی 26
2-12- مزایای جراحی بینی 28
2-12-1- جراحی بینی-افزایش اعتماد به نفس 28
2-13- افرادی که بیشتر از همه به دنبال زیباییاند 28
2-14-1- عمل جراحی بینی-احساس ناخوشایند 29
2-15- الگوهای شخصیتی متقاضیان جراحی زیبایی بینی 30
2-15-1- اختلالات رواني در متقاضيان جراحي زيبايي 33
2-15-2- تأثیر جراحی زیبایی بینی بر عزت نفس و تصویر منفی فرد از خود 35
2-16- استرس، اضطراب و افسردگی در متقاضیان جراحی زیبایی 38
2-24- پیشینهی پژوهشی 41
2-24-1- پژوهشهای داخلی 41
2-24-2- پژوهشهای خارجی 44

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"