چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج

فصل دوم پایان نامه ازدواج,مبانی نظری ازدواج,پیشینه تحقیق ازدواج,پیشینه داخلی ازدواج,پیشینه خارجی ازدواج,پیشینه پژوهش ازدواج,پیشینه نظری ازدواج,ادبیات نظری ازدواج,چارچوب نظری ازدواج
مشخصات فایل مورد نظر در مورد چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ازدواج که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات45
حجم81/72 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.


ازدواج يك سنت ديرينه‌ي اجتماعي است كه از زمآن‏هاي بسيار قديم، بلكه از آغاز زندگي بشر مرسوم بوده است. پيماني است مقدس كه در بين تمام اقوام و ملل و در تمام اعصار و امكنه وجود داشته و دارد. در اين پيمان مقدس، زوجين، يعني زن ومرد، زندگي مشترك را تأسيس مي‌كنند و پيمان مي‌بندند كه در كنار هم و يار و غمخوار يكديگر باشند. ازدواج براي انسان‏ها يك نياز طبيعي است كه از آفرينش ويژه آن‏ها سرچشمه مي‌گيرد. چنان كه انسان به آب و غذا نياز دارد، در سنين خاصي به ازدواج هم نياز پيدا مي‏کند (بيابانگرد، 1382).


شاكلفورد ، (2001) در مطالعه خود با عنوان عزت نفس در ازدواج دريافت كه عزت نفس زوجين همبستگي منفي با تعارضات زناشويي و عدم رضايت از زندگي زناشويي دارد. به عبارتي زوجيني كه عزت نفس بيشتري دارند از زندگي زناشويي خود رضايت بيشتري دارند و زندگيشان پايدارتر است. در حقیقت، برداشت و قضاوتی که افراد از خود دارند تعیین کننده‌ی چگونگی برخورد آنها با مسائل مختلف است. فردی که عزت نفس پایین دارد و برای خود ارزش و احترامی قایل نیست، ممکن است دچار انزوا، گوشه‌گیری و یا پرخاشگری و رفتارهای ضد اجتماعی شود و این عوامل بر روابط زناشویی تاثیر می‏گذارد (مکی و اسمیت ،2002).


فهرست مطالب

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد ازدواج

1-1- 2 ازدواج 23
1-1-1-2 سبك‏هاي ازدواج 25
2-1-1-2 عوامل تهديد كننده زندگي مشترك 30
3-1-1-2 تعارضات در زندگي مشترك 31
4-1-1-2 تعارضات سازنده و مخرب 35
2-1-2 خانواده 36
1-2-1-2 وظايف خانواده 37


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"