ادبیات نظری و پیشینه تجربی ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی

مبانی نظری عدالت سازمانی,پیشینه تحقیق عدالت سازمانی,مبانی نظری ابعاد عدالت سازمانی,پیشینه تحقیق ابعاد عدالت سازمانی,مبانی نظری نظریه های عدالت سازمانی,پیشینه تحقیق نظریه های عدالت سازمانی,مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی,فصل دوم پایان نامه ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد ادبیات نظری و پیشینه تجربی ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.ادبیات نظری و پیشینه تجربی ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات41
حجم57/488 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

دانلود ادبیات نظری و پیشینه تجربی ابعاد و نظریه های عدالت سازمانی که در آن به بررسی (چارچوب) مبانی نظری و پیشینه پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

عدالت سازماني با رفتار عادلانه با مردم در سازمان ها رابطه دارد . همچنين مي تواند به عنوان قسمتي بسيار محدود از عدالت اجتماعي باشد . مفهومي كه توسط فلاسفه طي صدها سال بحث بر انگيز بوده است . عدالت سازماني يك مفهوم مفيد براي آزمايش دامنه گسترده اي از موضوعات سازماني مي باشد . چنين ادعا شده است كه عدالت اولين فضيلت موسسات اجتماعي است (ساعتچي ،1387 ،ص 169،170).آبراهام مازلو به عنوان برجسته ترين روانشناس در حوزه انگيزش، سلسله مراتبي از نيازهاي انساني را مطرح کرد که اگر چه عدالت در اين سلسله مراتب جايي ندارد، اما با اين حال مازلو از اهميت آن آگاه بوده و نسبت به پيامدهاي ناشي از بي عدالتي هشدار داده است . مازلو عدالت راتقريبا يک نياز اساسي مطرح کرده و آن رابه همراه انصاف، صداقت ونظم دريک گروه قرارداده است وازآنها به عنوان پيش شرط‌هاي اساسي براي ارضاي نيازها ياد کرده است ( حسين زاده ، ناصري ، 1386 ، ص 23) .


فهرست مطالب

تعریف نظری عدالت سازمانی تعریف عملیاتی عدالت سازمانی فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عدالت سازمانی

عدالت سازماني
عدالت
مفهوم لغوي عدالت
اهميت رعايت عدالت
عدالت سازمانی
عدالت و ارتباط آن با سازمان
عوامل ایجاد کننده بی عدالتی
5-1-2 ابعاد عدالت سازماني
6-1-2 نظريه عدالت سازماني
پیشینه تحقیق
تحقیقات انجام شده خارجی
تحقیقات انجام شده داخلی
منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"