ادبیات نظری تحقیق و پیشینه تجربی اضطراب

مبانی نظری اضطراب,ادبیات تحقیق اضطراب,پیشینه تحقیق در مورد اضطراب,فصل دوم پایان نامه اضطراب,مبانی نظری اضطراب,پیشینه تحقیق اضطراب,پیشینه داخلی اضطراب,پیشینه خارجی اضطراب,پیشینه پژوهش اضطراب,پیشینه نظری اضطراب,ادبیات نظری اضطراب,چارچوب نظری اضطراب
مشخصات فایل مورد نظر در مورد ادبیات نظری تحقیق و پیشینه تجربی اضطراب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.ادبیات نظری تحقیق و پیشینه تجربی اضطراب

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات37
حجم94/591 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

دانلود ادبیات نظری تحقیق و پیشینه تجربی اضطراب که در آن به بررسی (چارچوب) مبانی نظری و پیشینه پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


شخصي كه مضطرب است از عصبي بودن، تنش، بي قراري و تحريك پذيري شكايت مي كند. و اغلب در به خواب رفتن مشكل دارد. شخص مضطرب به آساني خسته مي شود، «دلشوره» و سردرد و تنش عضلاني و اشكال در تمركز فكر دارد. علائم رايج در اضطراب و توصيفهاي افراد دچار اضطراب شديد از وضع خود: (به نقل از خاکسار، 1387)
علايم:
1-عصبي بودن، قرار نداشتن.
2- تنش.
3- احساس خستگي.
4- سرگيجه.
5- تكرر ادرار.
6- تپش قلب.
7- بي حالي.
8- تنگي نفس.
9-تعريق.
10- لرزش.
11- نگراني و دلهره.
12- بي خوابي.
13- اشكال در تمركز حواس.
14- گوش به زنگ بودن.


در پژوهش دیگری، (کرن، 2010) تعداد 231 دانشجوی دانشگاه بنسیلوانیا را به طور تصادفی به دو گروه 10 نفری آزمایشی و کنترل تقسیم کرد و با هدف پیشگیری از اضطراب و افسردگی آنها را تحت آموزش درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی قرار داد پس از یک دوره یک ساله پیگیری، شرکت کنندگان در دوره آموزشی نسبت به گروه کنترل به طور معنی دار اضطراب و افسردگی و نگرش های ناکارآمد کمتری داشتند.

فهرست مطالب

تعریف نظری اضطراب تعریف عملیاتی اضطراب فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اضطراب

اضطراب
شكل 2-1: مدل سه نظامي اضطراب
2-6-1-ظاهر عمومي و رفتاری فرد مضطرب
2-6-2-علائم اضطراب
2-6-3-توصيف بيماران مضطرب
2-7-مبانی نظری رابطه بین متغیرها

پیشینه تحقیق
تحقیقات انجام شده خارجی
تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"