پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اضطراب

مبانی نظری اضطراب,ادبیات تحقیق اضطراب,پیشینه تحقیق در مورد اضطراب,فصل دوم پایان نامه اضطراب,مبانی نظری اضطراب,پیشینه تحقیق اضطراب,پیشینه داخلی اضطراب,پیشینه خارجی اضطراب,پیشینه پژوهش اضطراب,پیشینه نظری اضطراب,ادبیات نظری اضطراب,چارچوب نظری اضطراب
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اضطراب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اضطراب

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات40
حجم94/608 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اضطراب عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

بي شك يافتن تعريفي جامع و مانع براي اضطراب دشوار است. در واقع، مشكل اساسي توافق بر سر تعريف است كه در رشته هاي مختلف به دشواري صورت مي گيرد. روان شناسان و جامعه شناسان تعريف مربيان و روان پزشكان هيچ كدام را جامع و مانع نمي دانند. در حقيقت هر كدام تعريفي را كه گروه ديگر ارائه كرده اند، نمي پذيرند و آن را نارسا و ناكافي مي دانند. مي توان گفت كه بيشتر تحقيقات انجام شده در مورد اضطراب توسط روان شناسان انجام گرفته است. همچنين بايد در نظر داشت كه آنان در ميان حالات عاطفي بيشتر از هر حالت ديگر، به اضطراب پرداخته اند (پياژه ، 1376).

فرد دچار اضطراب، رفتار و ظاهري پر تنش؛ مضطرب و نگران دارد. افزايش تنش ماهيچه اي در حالت سيماي وي و وضع قامت و اندامها و در ناتواني وي در ايجاد تمدد ماهيچه اي و آرامش نمايان است. در طول مصاحبه به طور مشخصي در لبه صندلي مي نشيند و با هر صداي ناگهاني از جاي مي پرد. وقتي تنش ماهيچه اي شديد باشد لرزش دستها، زانوها و ساير قسمتهاي بدن قابل توّجه است. شكاف چشمها وسيع و مردمكها متسع است، دهان به خشكي مي گرايد و از اين رو بيمار لبهايش را ليس مي زند و زبانش را مرطوب مي كند (به نقل از خاکسار، 1387).

فهرست مطالب

تعریف نظری اضطراب تعریف عملیاتی اضطراب فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اضطراب

اضطراب
شكل 2-1: مدل سه نظامي اضطراب
2-6-1-ظاهر عمومي و رفتاری فرد مضطرب
2-6-2-علائم اضطراب
2-6-3-توصيف بيماران مضطرب
2-7-مبانی نظری رابطه بین متغیرها

پیشینه تحقیق
تحقیقات انجام شده خارجی
تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"