دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد عملکرد 55 صفحه

فصل دوم پایان نامه عملکرد,مبانی نظری عملکرد,پیشینه تحقیق عملکرد,پیشینه داخلی عملکرد,پیشینه خارجی عملکرد,پیشینه پژوهش عملکرد,پیشینه نظری عملکرد,ادبیات نظری عملکرد,چارچوب نظری عملکرد
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد عملکرد 55 صفحه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد عملکرد 55 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات55
حجم178/862 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

براي عملكرد تعاريف مختلفي ارائه شده است از جمله اين كه : عملكرد عبارتست از به نتيجه رسانيدن وظايفي كه از طرف سازمان بر عهده نيروي انساني گذاشته شده است . (كاسيو، 1989؛205)این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد می باشد. در اين تحقيق عملكرد را مجموعه‌اي از بازدهي ، توليد ، غيبت ، جابجايي و رضايت شغلي افراد در نظر گرفته‌ايم . عملكرد سازماني قبل از آنكه به شاخه‌هايي از علم مديريت نظير مديريت توليد نسبت داده شود ترجيحاً به رفتار سازماني نسبت داده شده است .


چون رفتار سازماني به پژوهش ،‌ بررسي و موارد زير منحصر مي‌شود :‌
آنچه را كه افراد در يك سازمان انجام مي‌دهند و شيوه‌اي كه آن افراد ، بر عملكرد سازمان اثر مي‌گذارند . (رابينز،1374؛400)


*** به طور كلي عملكرد را مي توان در سه سطح فردي، گروهي و سازماني مورد مطالعه قرار داد، اما با توجه به موضوع پژوهش در اين بخش تنها به بررسي عملكرد فردي اكتفا مي كنيم و با بيان عوامل مؤثر بر عملكرد فردي به بيان مدلي مي‌پردازيم كه به منظور مطالعه عملكرد از آن بهره گرفته‌ايم .

تعریف نظری عملکرد: عملكرد عبارتست از به نتيجه رسانيدن وظايفي كه از طرف سازمان بر عهده نيروي انساني گذاشته شده است . (كاسيو، 1989؛205)


تعریف عملیاتی عملکرد : منظور از عملکرد شغلی در این پژوهش نمره ای است که افراد از آزمون عملکرد صالحی(1382) کسب می کنند


• عوامل مؤثر بر عملكرد فردي

1- توانايي 2- شخصيت3 – يادگيري 4- ادراك 5- انگيزش6 - استرس يا فشار رواني

1)توانايي
توانايي چيست ؟‌ توانايي يعني توان فرد در انجام كارهايي كه در يك پست سازماني بايد انجام شود . بعبارت ديگر توانايي ، ارزيابي كار يا عملي است كه فرد مي‌تواند انجام دهد . تواناييهاي فرد شامل دو مهارت هوشي و جسمي (فيزيكي ) است .

1- تواناييهاي ذهني
تواناييهاي ذهني عبارتست از آنچه كه فرد براي كارهاي فكري به آنها نياز دارد . نوع شغل تعيين كننده ميزان تواناييهاي هوشي داوطلبي است كه متقاضي احراز پست مزبور است . بطور كلي ، هر قدر كارمند در سلسله مراتب اداري مقام يا پست بالاتري را احراز نمايد بايد از نظر توانايي كلامي و ميزان هوش در سطح بالاتري باشد تا بتواند آن را بصورت موفقيت‌آميزي انجام دهد . (رابينز 1377؛402)

2- تواناييهاي جسمي
بديهي است در صحنه كارهايي كه به مهارت و تخصصي چندان زياد نياز ندارند يعني اموري كه در سطوح پائين سازمان و بصورت استاندارد انجام مي‌شوند ، تواناييهاي جسمي و بدني مي‌توانند نقش حياتي ايفا كنند .


3- تناسب بين تواناييهاي فرد و شغل
اگر فرد توانايي بسيار بالايي داشته باشد (يعني نه تنها شرايط لازم را دارد بلكه تواناييهاي بيشتري هم دارد ) عملكرد وي بسيار عالي خواهد بود . نوع پست سازماني يا كاري كه بايد انجام شود تعيين كننده شرايطي است كه داوطلب (از نظر هوشي و جسمي ) بايد داشته باشد . اگر تنها به تواناييهاي كارمند يا فقط به شرايط مورد نياز شغل يا كار مربوطه توجه شود ، در آن صورت مي‌توان گفت كه به مسئله عملكرد كارمند و رابطه متقابل آن دو ( يعني رابطه بين تواناييهاي كارمند و نيازهاي مورد نياز پست سازماني ) هيچ توجهي نشده است . حال اين پرسش مطرح است كه اگر بين نوع تواناييهاي عضو سازمان رابطه لازم وجود نداشته باشد چه خواهد شد ؟


فهرست مطالب

تعریف نظری عملکرد تعریف عملیاتی عملکرد فصل دوم پایان نامه : چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد

عملكرد
2-19. مقدمه
• عوامل مؤثر بر عملكرد فردي
)توانايي
1- تواناييهاي ذهني
- تواناييهاي جسمي
- تناسب بين تواناييهاي فرد و شغل
)شخصيت
عوامل تعيين كننده شخصيت
• وراثت
• محيط
)يادگيري
4)ادراك
نمودار (2-4) عوامل موثر بر ادراك
)انگيزش
• انگيزش و عملكرد
)تاثير استرس يا فشار رواني بر عملكرد فردي
2-20. سابقه مدلACHIEVE
2-21. استفاده از مدل ACHIEVE
1- توانايي(دانش و مهارتها)
2- وضوح (درك يا تصور نقش)
3- كمك(حمايت سازماني)
4- انگيزه(انگيزش يا تمايل )
5- ارزيابي (آموزش و بازخورد عملكرد)
6- اعتبار (اعمال معتبر و حقوقي پرسنل)
7- محيط(تناسب محيطي)
2-22. مروري بر مطالعات انجام شده
الف) مطالعات خارج از کشور
ب) پژوهش های انجام شده در داخل کشور
منابع


"