پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران با نمره گذاری، روایی و پایایی

پرسشنامه اختلالات خواب,دانلود پرسشنامه اختلالات خواب,پرسشنامه اختلال خواب پترزبورگ,پرسشنامه اختلال خواب پیتزبورگ,پرسشنامه اختلال خواب کودکان,پرسشنامه استاندارد اختلالات خواب,دانلود پرسشنامه اختلال خواب کودکان,پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران با نمره گذاری، روایی و پایایی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران با نمره گذاری، روایی و پایایی

دانلود پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران  با نمره گذاری، روایی و پایایی


مشخصات فایل
تعداد صفحات4
حجم121/581 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

تفسیر پرسشنامه اختلالات خواب

پرسشنامه اختلالات خواب توسط محمدی و همکاران (به نقل از Lynchو همکاران) در سال 1388 برای جامعه ایرانی تهیه شده است و 17 سوال دارد که اختلالات را در سه قسمت مشکل در شروع خواب، (5 سوال) در تداوم خواب(7 سوال) و بیداری از خواب (5 سوال) ارزیابی می کند. سوالات در دو گزینه بله و خیر نمره گزاری می شود.

نحوه نمره گذاری پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران

حداقل نمرات برای هر قسمت صفر و حداکثر نمرات برای قسمت اول و سوم 10 که نمره بالای 5 نشانه اختلال در شروع و بیداری از خواب و برای قسمت دوم 14 بوده است که نمره بالای 7 نشانه اختلال در قسمت تداوم خواب است.

پایایی و روایی پرسشنامه اختلالات خواب محمدی و همکاران

روایی محتوایی آن به روش Waltz و Boussel (به نقل از Lynchو همکاران ) قابل قبول و برابر با 35% می باشد و پایایی بازآزمایی ان برابر با r=.86 بود.


"