مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی 41 صفحه

فصل دوم پایان نامه فناوری رسانه های اجتماعی,مبانی نظری فناوری رسانه های اجتماعی,پیشینه تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی,پیشینه داخلی فناوری رسانه های اجتماعی,پیشینه خارجی فناوری رسانه های اجتماعی,پیشینه پژوهش فناوری رسانه های اجتماعی,پیشینه نظری فناوری رسانه های اجتماعی,ادبیات نظری فناوری رسانه های اجتماعی,چارچوب نظری فناوری رسانه های اجتماعی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی 41 صفحه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی 41 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری محور بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات41
حجم71/599 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی می باشد. در بخش اول چارچوب و مبانی نظری فناوری رسانه های اجتماعی تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق فناوری رسانه های اجتماعی در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

مقدمه مبانی نظری فناوری رسانه های اجتماعی :

مقدمه
با شدت گرفتن رقابت بين شركتها و نزديك شدن آميخته بازاريابي بنگاهاي مختلف به يكديگر فلسفه فروش كارايي خود را از دست داد. شركتها ديگر فقط به دنبال جذب مشتري جديد نبودند بلكه حفظ مشتريان و تبديل آنها به مشتريان وفادار يكي از اولويتهاي كاري هر سازمان شد.مديريت ارتباط با مشتري رويكردي چند جانبه به بازاريابي، فروش و مراقبت از مشتري است. سازمان ها از CRM به منظور ايجاد وفاداري مشتري و بهبود عملكرد سازماني بهره مند مي شوند.

رسانه‌هاي اجتماعي به‌عنوان مهم‌ترين ابزارهاي ارتباطي فضاي مجازي در سال‌هاي اخير، دنياي تجارت و بازاريابي را تحت تأثير قرار داده‌اند. آمارها نشان مي‌دهد در ميان شيوه‌هاي گوناگون بازاريابي آنلاين، به‌كارگيري انواع مختلف رسانه‌هاي اجتماعي در سال‌هاي اخير رو به‌رشد بوده است. رسانه هاي اجتماعي نه از نظردر دسترس قرار دادن افراد يا به معناي دقيق تر مشتريان، بلكه به منظور دستيابي به اطلاعات با ارزش در خصوص تمايل و عدم تمايل آنها به محصولات و توليدات مختلف حائز اهميت مي باشند. مفهوم اين موضوع را مي توان در CRMاجتماعي (Social CRM) جستجو نمود; جايي كه مشتريان پاسخ هاي مربوط به محصولات و خدمات را از طريق رسانه هاي اجتماعي به دست مي آورند و نه از طريق فروشندگان و توزيع كنندگان محصولات و خدمات. .(سراجی و حاتمی، 1390، ص 3)

-تعریف رسانه اجتماعی
به رغم گستردگی تعریف رسانه اجتماعی، نقطه تمرکز اغلب آن ها بر دو عنصر اشتراک گذاری و تعامل است. برخی از تعاریف، تولید و انتشار محتوا را برجسته تر کرده اند و رسانه اجتماعی را رسانه ای دانسته اند که امور تولید ویدئو، صدا، متن یا چند رسانه ای در آن توسط کاربران انجام می شود و در محیط اجتماعی منتشر و بین همتایان به اشتراک گذارده می شوند، مانند وبلاگ، ویکی، یا سایت های میزبان قطعات ویدئویی (Capilanou and Bottlepr;2010)

این تعریف مصادیق رسانه اجتماعی را تعیین کرده و آن را شامل سایت هایی می داند که براساس مشارکت کاربر و تولید محتوا توسط کاربر شکل گرفته اند. در تعریفی دیگر رسانه اجتماعی، به هر نوع سایت با خدمات تحت وب دانسته شده که دارای ویژگی اجتماعی بودن است (Webtrends;2011) در یک جمع بندی می توان گفت رسانه اجتماعی رسانه ای است که برای تعامل و انتشار محتوا در محیط اینترنت از طریق تعامل اجتماعی طراحی شده، دسترسی پذیری بسیار بالایی دارد و از تکنیک های انتشارمقیاس پذیر در آن استفاده شده است (خانیکی و بابائی،1390،156) .

شبکه هاي اجتماعی از گروه هایی عموماً فردي یا سازمانی تشکیل شده که ازطریق یک یا چند نوع از وابستگی ها به هم متصل اند و در بستر یک جامعه اطلاعاتی پیچیده، کارکرد مؤثر شبکه همگرا را تصویر میکنند و موفقیت ومحبوبیت روزافزون آنها به دلیل داشتن رنگ وبوي اجتماعی است (رحمان‌زاده،1389،ص 24).رسانه اجتماعی به مثابه یک دسته ابزار های مبتنی بر اینترنت است که بر بنیان ایدئولوژیکی و فناوری وب استوار هستند و به کاربران امکان تولید محتوا و مبادله آن را می دهند (کاپلان و هیلین،2010).


فهرست مطالب

فصل دوم:
بخش اول فن آوری رسانه های اجتماعی 15

مبانی نظری فن آوری رسانه های اجتماعی

2-1 مقدمه 15
2-1-2-تعریف رسانه اجتماعی 15
2-1-3- ویژگی های رسانه های اجتماعی 16
2-1-4 اشکال بازاریابی نوین 18
2-1-5- رسانه اجتماعی 21
2-1-6- شبکه اجتماعی 22
2-1-7- مزاياي شبکه های اجتماعی 22
2-1-8- پیامدهای منفی شبکه های اجتماعی 24
2-1-9-کارکرد شبکه هاي اجتماعی مجازي 25
2-1-10-اهداف شبکه های اجتماعی مجازی 26
2-1-11 کارکردهای رسانه اجتماعی 27
2-1-12-تقسیم بندی رسانه های اجتماعی 30
2-1-13-مولفه های رسانه اجتماعی 32
برخی از مؤلفه های مطالعه شده در ارتیاط با رسانه اجتماعی به شرح زیر است: 32

پیشینه فن آوری رسانه های اجتماعی

منابع


"