تحقیق سلامت روان و ایمان با شادکامی

تحقیق سلامت روان وایمان با شادکامی,مبانی نظری سلامت روان وایمان با شادکامی,پایان نامه سلامت روان وایمان با شادکامی,جزوه سلامت روان وایمان با شادکامی,پریوال سلامت روان وایمان با شادکامی,پایان نامه سلامت روان وایمان با شادکامی
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق سلامت روان و ایمان با شادکامی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تحقیق سلامت روان و ایمان با شادکامی

توضیحات:

دانلود تحقیق با موضوع سلامت روان وایمان با شادکامی،
در قالب doc و در 47 صفحه، قابل ویرایش.بخشی از متن:

آن¬چه از دیرباز سهمى از تلاش‌های فکرى اندیشمندان، فیلسوفان، جامعه شناسان و روان¬شناسان را به خود اختصاص داده، تحقیق و پژوهش در مقوله سلامت روانی است. گذشت قرون و سال‌ها نه تنها از ارج و اعتبار چنین حوزه‌ای نکاسته، بلکه با توجه به الزام‌های خاص خود، بر اهمیت آن افزوده است. اکنون در قرن بیست و یکم، انسان مضطرب، افسرده و بحران‌زده عصر حاضر بیش از هر زمانى دیگرى نیازمند وجود تعاریف و پژوهش‌های علمی در حوزه سلامت روانی می‌باشد تا از این راه بتواند قدم‌های مؤثری در زمینه ارتقای سطح زندگی خویش بردارد. یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای شروع یک پژوهش علمی بررسی تعاریف، نظریه‌ها و سایر تحقیقاتی است که در این حیطه صورت گرفته است که در این فصل به آن پرداخته خواهد شد.

2-2. سلامت روانی
2-2-1. تعریف سلامت روانی
بر اساس تعریف دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا، سلامت روانی یا سلامت رفتاری سطحی از بهزیستی روان‌شناختی یا فقدان بیماری روانی است که گویای حالت روانی شخص به گونه¬ای است که عملکردش در سطح رضایت‌بخشی از سازگاری هیجانی و رفتاری باشد. از دیدگاه روان¬شناسی مثبت و یا کل‌گرایی، سلامت روان ممکن است شامل توانایی فرد برای لذت بردن از زندگی و ایجاد یک تعادل بین فعالیت‌های زندگی و تلاش برای دستیابی به انعطاف‌پذیری روانی است.
به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) سلامت روان شامل بهزیستی ذهنی، خود کارآمدی ادراک‌شده، خودمختاری، شایستگی، وابستگی بین نسلی و خود شکوفایی معنوی فرد و هیجانی بالقوه، در میان دیگران است. همچنین، WHO بیان می‌کند که بهزیستی فردی در گروی توانایی‌های افراد برای مقابله با استرس‌های روزمره زندگی، کار مولد و کمک به جامعه خود می‌باشد. با این حال، تفاوت‌های فرهنگی، ارزیابی‌های ذهنی و رقابت حرفه‌ای نظریه‌ها همگی بر چگونگی تعریف سلامت روانی اثرگذار می‌باشد.
و . . .فهرست مطالب:

2-1.مقدمه
2-2. سلامت روانی
2-2-1. تعریف سلامت روانی
2-2-2. دیدگاه¬های مربوط به سلامت روان
3-2. ایمان مذهبی
2-3-1. تعریف ایمان
2-3-2. دیدگاه¬های مربوط به ایمان و معنویت
2-4. سلامت روان و ایمان
2-4-1. نظریات و الگوها
2-4-2. بررسی اصطلاحات قرآنی پیرامون سلامت روان
2-4-3. مفهوم سلامت روان در قرآن
2-4-4. ویژگی¬های سلامت روان در قرآن
2-4-5. ایمان از چه راه¬¬هایی موجب سلامت روان می¬شود
2-5. شادکامی
2-5-1. تعریف شادکامی
2-5-2. شادکامی و سلامت
2-5-3. شادکامی و اعتقادات مذهبی
2-5-4. سایر عوامل مؤثر بر شادکامی

منابع دارد